עריכת צוואה

עריכת צוואה – רק אצל המומחים

עריכת צוואה דורשת היכרות עמוקה עם דיני הירושה, נדל”ן, מיסוי ועוד.  עורך דין אמיר עזר מספק שירותי עריכת צוואה כולל עריכת צוואה הדדית ושינוי צוואה קיימת על פי חוק הירושה.

מהי צוואה?

המילה ‘צוואה‘ מגיעה מלשון ‘ציווי’, והיא מאפשרת לאדם להחליט ולצוות על יורשיו מה לעשות עם רכושו לאחר מותו. מותר לאדם להחליט לעשות עם רכושו ככל העולה על רוחו ולהוריש אותו לכל אדם, גוף, או עמותה שהוא מעוניין. לא ניתן לערער על סדר החלוקה של צוואה תקפה כדין. בישראל, הצוואה הינה חסרת משמעות בימי חייו של כותב הצוואה ונכנסת לתוקף רק לאחר מותו. 

תהליך עריכת צוואה

מומלץ לערוך צוואה אצל עורך דין צוואה מומחה בעל ניסיון רב בעריכת צוואות. תהליך עריכת צוואה אצל עורך דין כוללת מעבר על כל נכסי כותב הצוואה וכתיבת פירוט מלא של היורשים וזכויותיהם העתידיות בנכסים. 

האם ניתן לשנות צוואה?

כל אדם יכול לשנות את צוואתו בכל רגע שיחפוץ, והצוואה האחרונה שנכתבה כדין היא זו שיש לה תוקף חוקי מחייב. ישנם מספר מקרים יוצאי דופן בהם האדם אינו יכול לשנות את צוואתו ואם שינה הרי ששינוי זה אינו תקף, כפי המפורט להלן:

  • שינוי צוואה ע”י אדם שאינו שפוי

אדם הסובל מהידרדרות קוגניטיבית כגון חולה במחלת אלצהיימר או דמנציה, או חולה הנתון בהתקף פסיכוטי אינו יכול לכתוב או לשנות את צוואתו.

  • שינוי צוואה תחת איומים או לחץ

צוואה אשר שונתה או נכתבה כאשר כותב הצוואה נמצא תחת לחץ פיזי או נפשי לשנות את הצוואה, הרי שצוואה זו בטלה.

  • שינוי צוואה הדדית ללא יידוע הכותב הנוסף

צוואה הדדית הינה צוואה מיוחדת הנכתבת לרוב בין בני זוג במטרה לאפשר להם להוריש את רכושם במלואו לשני, ולהעביר את העיזבון ליורשים הבאים רק לאחר פטירת שני בני הזוג. לא ניתן לשנות צוואה הדדית באופן חד צדדי.

  • שינוי צוואה בנוכחות אחד היורשים 

למעט במקרה של צוואה הדדית, נוכחות אחד היורשים בחדר בעת עריכת הצוואה או חתימתה פוסלת את הצוואה.

משרד עו”ד אמיר עזר הינו משרד ותיק בעל ניסיון רב בעולמות מגוונים של החוק, כולל השקעות נדל”ן באתונה, ביטוח, ייפוי כח מתמשך, עורך דין צוואה . 

לעו”ד אמיר ניסיון של למעלה מ-15 שנים והכשרה ייחודית בדיני ירושה. פנו עוד היום לייעוץ טלפוני חינם>>

עורך דין עריכת צוואה
לקביעת פגישת
ייעוץ ללא תשלום