עורך דין תביעות ביטוח

עורך דין תביעות ביטוח – תמיד לצידך

אוי ביטוח… כשאתם קונים את הפוליסה הם מבטיחים הרים וגבעות, אך ברגע האמת הם נעלמים מהאופק ואינם מוכנים לשלם שקל.

תביעות ביטוח הן תביעת קשות וקלות בו זמנית. קשות- כי חברות ביטוח מחזיקות סוללת עורכי דין ומגשרים כדי לשכנע אתכם לא לתבוע, וקלות- כי ברוב המקרים, אם אתם מאמינים שמגיע לכם כיסוי ביטוחי- כנראה שאתם צודקים. ועם עורך דין תביעות ביטוח טוב בצד שלכם- יהיה קל לשכנע גם את השופטים בכך.

איך בוחרים עורך דין תביעות ביטוח

ישנם שני סוגים של נצחונות בתביעות ביטוח: כניעה של חברת הביטוח ותשלום פיצוי במסגרת הסדר טיעון מחוץ לבית המשפט, וניצחון באמצעות פסיקה משפטית לטובתם וכפיית תשלום על חברת הביטוח. כמובן שיש יתרונות וחסרונות לכל ניצחון.

בהסדר טיעון, אתם נהנים מתשלום מהיר ובטוח אך נמוך יותר מהתשלום המלא לו תהיו זכאים לו תנצחו במשפט. יתרון משמעותי של ניצחון כזה- פטור מהוצאות משפט גבוהות .

ניצחון משפטי לעומת זאת דורש לפעמים שנים של דיונים משפטיים מורכבים, הוכחות, עדויות מומחים ועוד. הליך כזה יכול להיות יקר, ממושך וארוך- אולם עם עורך דין תביעות ביטוח בעל ניסיון ותושייה שיודע לזהות קייס מנצח בקלות- התהליך שווה את זה.

בחירת עורך דין תביעות ביטוח צריכה להיעשות באמצעות בחינת הרקורד המשפטי של עורך הדין. אם חברות הביטוח מכירות את עורך הדין והפסידו לו פעם או פעמיים, יש סיכוי סביר שהם יסכימו ללכת על עסקת טיעון מפנקת במקום לבזבז זמן וכח אדם על מאבק חסר תוחלת (תוכלו להיות בטוחים שחברת הביטוח בודקות את הרקורד של עורך הדין שבחרתם כדי להחליט אם שווה להם להילחם בבית משפט או לשלם מיידית).

תהליך הגשת תביעת ביטוח

איך מתבצע תהליך הגשת תביעות ביטוח ?

תהליך הגשת תביעת ביטוח מתרחשת כאשר בעלי הפוליסה או המוטבים בפוליסה דורשים מחברת הביטוח את מימוש זכויותיהם בהתאם לתנאי הפוליסה. אנו במשרד עו”ד אמיר עזר מגישים תביעות בשם הלקוחות שלנו במגוון רחב של תביעות כמו: תביעות סיעוד, נזקי רכוש, נזקי גוף ועוד. 

 

פוליסת ביטוח כשמה כן היא, היא שם במידה ומשהו השתבש. תביעת ביטוח היא הזמן בו תרצו לקבל את המגיע לכם היות ונהגתם באחריות ודאגתם לבטח את עצמכם בדיוק בשביל מצבים כאלו.

כעורך דין המתמחה בביטוח אני ועמיתי למשרדי מבינים כי לכל סוג ביטוח (רכב, דירה, חיים, בריאות, סיעוד, נזקי רכוש, נזקי גוף) תהליך הגשת תביעת ביטוח שונה לחלוטין. 

המשותף לכל תהליכים אלו הוא כמה שלבים עיקריים: 

  • יש להודיע לחברת הביטוח על האירוע, להעביר את המסמכים הדרושים עבור פתיחת תיק תביעה. חברת הביטוח מבצעת בדיקת נסיבות אירוע ובוחנת אותו בהתאם לתנאי הפוליסה. 
  • חברת הביטוח דנה בנושא למחליטה האם לקבל את התביעה במלואה או בחלקה או לדחותה. 
  • חברות הביטוח השונות טוענות כי מהירות הטיפול בתביעה קשור באופן התנהלותו של המבוטח. כעורך דין מוביל בתחום אני יודע להגיד כי במקרים רבים זה לא עניין של מהירות אלא בהירות ואיסוף מידע נכון. ישנה חשיבות גבוהה לאיסוף של כל המסמכים הדרושים לפתיחת תיק תביעה פעיל במיוחד בתביעות סיעוד, נזקי רכוש, נזקי גוף. 
  • יש לזכור כי למרות שחברות הביטוח בישראל כפופות לחוק הביטוח ומחויבות לפעול על פיו הן דואגות לשמור על האינטרס שלהן. תביעה באמצעות עורך דין המתמחה בתביעות ביטוח הן תביעות המתנהלות באופן מקצועי המאפשר בדרך כלל תוצאות טובות יותר עבור המבוטחים. 

 

כיצד פועל עורך דין תביעת ביטוח 

כאשר חברת הביטוח דוחה את התביעה של מבוטח ומסרבת לשלם, עורך דין תביעת ביטוח ישלח מכתב אזהרה עם פרטי המקרה ודרישה לתשלום מיידי של הסכום המבוקש. 

במידה וחברת הביטוח מסרבת לשלם את הסכום המבוקש, עורך הדין ימשיך ויתקדם לשלב הגשת תביעה. עורך דין ביטוח יבצע איסוף מידע ומסמכים לחיזוק טענות המבוטח. זה כולל חוות דעת מקצועיות על עלות הנזק, תיעוד של המקרה הביטוחי מכמה שיותר מקורות רשמיים (משטרה, בתי חולים וכו’) ועוד מסמכים נוספים המחזקים את טענות התביעה.

במקרה של הגשת תביעת ביטוח לאיסוף המידע יש משמעות רבה. עורך דין ביטוח בעל ניסיון וידע עובד עם אנשי מקצוע נכונים שחוות הדעת שלהן מקובלת בבית המשפט. 

עורך דין המתמחה בתביעות ביטוח 

משרד עו”ד אמיר עזר הינו משרד ותיק בעל ניסיון רב בעולמות מגוונים של החוק, כולל חוק הירושות, נדל”ן וביטוח. וייצג מקרים שונים כעורך דין מעמד אישי, עורך דין נזקי רכוש , עורך דין נזקי גוף ועוד.

לעו”ד אמיר עזר הוא בעל ניסיון של למעלה מ-15 שנים כעורך דין ביטוח ובעברו יש לנו מספר רב של ניצחונות מול חברות הביטוח. המשרד מעניק שירותים משפטיים בסטנדרט הגבוה ביותר עבור לקוחותיו. בשילוב עם מאוזן קשבת, יחס אישי, ומקצוענות חסרת פשרות.

פנו עוד היום לייעוץ טלפוני חינם>>

 

עורך דין תביעות ביטוח
לקביעת פגישת
ייעוץ ללא תשלום