עורך דין צוואה

למה צריך עורך דין צוואה?

צוואה היא מסמך משפטי מחייב שנועד לאפשר לנו לקיים את רצון הנפטר ככתבו וכלשונו. לצוואה יש כח משפטי עצום, וההוראות בה גוברות לא רק על חוק הירושות והבטחות בע”פ, אלא גם על סנטימנטים משפחתיים, ואפילו על השכל הישר. בגלל העוצמה המשפטית של צוואות, חשוב לבחור עורך דין צוואה מומחה שיעזור לכתוב צוואה שיכולה לכסות מגוון רחב של אפשרויות בעולם האמיתי.במידה ואדם נפטר ללא צוואה, עזבונו יחולק עפ”י הוראות חוק הירושה.

מה מכילה צוואה?

עורך דין צוואה מסייע בכתיבת הצוואה,עריכת הצוואה ובהגשת בקשה לצו ירושה. צוואה כתובה כדין ותכלול שני נושאים עיקריים: פירוט של כלל הנכסים של הנפטר, והוראות חלוקה של נכסים אלו בין היורשים. אולם, שני נושאים אלה אינם תמיד כוללניים מספיק ובמקרים של נכסים רבים בעלי שווי משתנה, הצוואה תכלול הוראות חלופיות למקרה שיהיו שינויים משמעותיים בנכסים, או עקרונות בסיס רחבים לחלוקת רכוש בהתאם לרצון הנפטר.

לדוגמא, אם אדם מחזיק בבעלותו שלוש בתים בעלי ערך שווה, הוא יכול לחלק את שלושתם בין שלושת ילדיו, ולהכניס סעיף המורה שבמקרה של צניחת ערך חדה של אחד הבתים, מכירת אחד הנכסים בשל בעיות כלכליות או אבדן בית בשל אסון טבע, ערך הבתים יחולק באופן שווה בין ילדיו.

למה צריך עורך דין צוואה?

אם בעבר היה אפשר לחלק את ההון המשפחתי בפשטות עפ”י עקרונות כלליים (שווה בשווה בין הילדים, שליש לנכדים והשאר לבן/ בת הזוג), בימינו ישנם נכסים מורכבים כגון נכסי נדל”ן, תיקי השקעות, פיצויי ביטוח חיים, פריטים סנטימנטליים, יצירות אמנות יקרות וכו’ המסבכים את חלוקת הרכוש.

עורך דין צוואה מקיים את צו קיום הצוואה מסייע בתכנון בעריכת הצוואה וחלוקת הרכוש בצורה הטובה ביותר ויודע לספק מידע על שינויים אפשריים שעלולים להשפיע על שיקול הדעת ואופן חלוקת הרכוש של כותב הירושה.

עורך דין צוואה – חשבו על יום של אחרי

כהורים אנו רוצים להאמין כי אנחנו מחנכים את ילדינו לאחווה ואהבה גם לאחר שתעברו לעולם הבא אבל המציאות מלמדת אותנו כי לצערנו ישנם הרבה מאוד סכסוכים כספיים לאחר מות ההורים. על מנת לשמור על המשפחה שלכם ביום שאחרי אנו במשרד עורך דין אמיר עזר קוראים לכם לדאוג מבעוד מועד לצוואה מסודרת וחוקית. 

עורך דין צוואה – איך תדעו לבחור נכון 

ראשית, אנו שמחים שהחלטתם לערוך צוואה באמצעות עורך דין צוואה לטובת היורשים העתידיים שלכם . צעד היא דרך נוספת להבטיח שלום המשפחה גם לאחר מותכם. נשאלת השאלה כיצד למצוא את עורך הדין המתאים למשפחתך: 

אתם יכולים להתחיל לברר בסביבה הקרובה חברים וקרובים על עורך דין צוואה ידוע. לפני שאתם מבקשים את הטלפון שאלו את הממליצים מדוע הם בחרו לעבוד עם אותו עורך דין. שאלו  כיצד הרגיש תהליך הצוואה והאם זה היה תהליך נוח או מסורבל. בבחירת עורך דין צוואה חשוב שתרגישו בנוח  מבחינה אישית ומקצועית עם עורך הדין שתבחרו. אתם לעולם לא צריכים להרגיש כאילו אתם לא חשובים ומבזבזים את הזמן של עורך הדין שלכם בשאלות. 

כמה גורמים נוספים שיש לקחת בחשבון בהעסקת עורך דין לתכנון עיזבון למשפחתך עשויים לכלול:

בדקו האם עורך הדין יכול לעזור לייעץ לכם בנושאים כמו בחירת אפוטרופוסים לילדים קטינים  או הורים סיעודיים, במקרה של תביעה של קרובי משפחה שלא יופיעו בצוואה. עורך דין שעונה בצורה שטחית ולא מציע לכם אוזן קשבת הוא אולי לא הבחירה הנכונה עבורכם. 

שאלו אילו שירותים נוספים מציע משרד עורך הדין האם הוא יכול לטפל בתביעות עתידיות בביטוח חיים המגיע ליורשים, תביעות סיעוד, ייפוי כוח מתמשך ועוד. 

שאלו כיצד ומתי עורך הדין גובה עבור שירותיו המשפטיים. בקשו הערכת של מספר שעות העבודה ומה התעריף של עורך הדין בעבור זה. בדקו כמה יגבה עבר שירותיו לאחר מותכם. 

משרד עו”ד אמיר עזר הינו משרד ותיק בעל ניסיון רב בעולמות מגוונים של החוק, כולל נדל”ן, ביטוח, ייפוי כח מתמשך, ירושות וצוואות . 

משרד עו”ד אמיר עזר הינו משרד ותיק בעל ניסיון רב בעולמות מגוונים של החוק, כולל נדל”ן, ביטוח, ייפוי כח מתמשך, צו קיום צוואה, עריכת צוואות ועוד. 

לקביעת פגישת
ייעוץ ללא תשלום