עורך דין מעמד אישי

עורך דין מעמד אישי לבני הגיל השלישי

משרד עו”ד אמיר עזר מתמחה בתחומי המעמד האישי הנוגעים לגיל השלישי. תחום המעמד האישי לבני הגיל השלישי מתחלק לשתיים: דיני ירושה ודיני אפוטרופוסות. תחת דיני ירושה ניתן למצוא מגוון תחומים ובהם עריכת צוואה, הגשת בקשה לקיום צוואה, הגשת בקשה לצו ירושה, צוואות הדדיות ועוד. תחת דיני אפוטרופוסות ניתן למצוא את דיני מינוי אפוטרופוס וייפוי כח מתמשך.

דיני ירושה

דיני ירושה הם הדינים הנוגעים להעברת רכוש של נפטר ליורשיו. חשוב מאוד לנסח צוואה ברורה בשיתוף עו”ד מומחה על מנת למנוע אי- הבנות או אי בהירות ברצון הנפטר.

עורך דין צוואה בעל מומחיות בתחום הצוואות והירושות ידע לכוון את כותב הצוואה ולעזור לו לכתוב צוואה רחבה וכוללנית בעלת תוקף מחייב ובהירות באשר לאופן חלוקת הרכוש.

לקביעת פגישת
ייעוץ עם עורך דין מעמד אישי ללא תשלום

דיני אפוטרופסות

קשה מאוד לאנשים להתמודד עם אבדן השליטה הכרוך בהדרדרות קוגנטיבית או גופנית. דרך אחת להתמודד עם אובדן השליטה הצפוי הוא באמצעות מינוי אפוטרופוס על פי בחירתם, אשר יקבל את האפוטרופסות עם הגעת מצבם הקוגנטיבי/ הגופני לסף חוסר תפקוד קבוע מראש.

כדי לעשות זאת, הושק בשנת 2018 כלי משפטי בשם “ייפוי כח מתמשך” המאפשר לאדם צלול לבחור את זהות האפוטרופוס שלו.

לקריאה נוספת על ייפוי כח מתמשך לחצו כאן >>  

משרד עו”ד אמיר עזר הינו משרד ותיק בעל ניסיון רב בעולמות מגוונים של החוק, כולל נדל”ן, ביטוח, ייפוי כח מתמשך, עורך דין צוואה, עריכת צוואות ועוד. 

ההיכרות שלנו עם מגוון כה רחב של נושאים מסייע לנו בניסוח צוואות ומסמכי ייפוי כח מתמשך בצורה הטובה ביותר.

למשרד עו”ד אמיר עזר ניסיון של למעלה מ-15 שנים והכשרה ייחודית בניסוח צוואות והסכמי ייפוי כח, חלוקת עזבונות משפחתיים ומיסוי נדל”ן.

עורך דין
שופט

ייפוי כח מתמשך

מה זה ייפוי כח מתמשך, ולמה צריך אותו?

ייפוי כח מתמשך הוא מסמך חוקי עליו חותם אדם אשר יודע בוודאות גבוהה כי מצבו הבריאותי/ הקוגנטיבי עתיד להידרדר בקרוב והוא מעוניין לבחור בעצמו מי יהיה האפוטרופוס שלו. 

ייפוי כח מתמשך מסדיר את תנאי העברת האחריות החוקית אל האפוטרופוס. ניתן להכניס למסמך ייפוי כח מתמשך תנאים והוראות כיצד לנהל את האפוטרופסות. תנאים אלה יכולים להיות הרי משמעות כמו איסור העברה לבית אבות או איסור מכירת נכסים, או בעלי משמעות סמלית/ רגשית בלבד כמו בקשה לבקר בקבר בן/בת הזוג ביום השנה לפטירתם.

מי יכול לכתוב ייפוי כח מתמשך?

לא כל עורך דין מעמד אישי יכול לכתוב ייפוי כח מתמשך אלא רק עורך דין מעמד אישי שקיבל הסמכה מיוחדת מטעם משרד המשפטים. זאת מכיוון שבניגוד לאפוטרופסות רגילה, אפוטרופוס שקיבל ייפוי כח מתמשך אינו כפוף לאפוטרופוס הכללי לצורך אישור החלטות. 

בנוסף, ניסוח ייפוי כח מתמשך צריך להיעשות בזהירות רבה ומתוך הבנה עמוקה של ההשלכות הצפויות.

עורך דין צוואה
לקביעת פגישת
ייעוץ עם עורך דין מעמד אישי ללא תשלום
ביטוח

האם אפשר למנות שני מיופי כח?

בהחלט. אנשים רבים מעוניינים למנות אפוטרופוסים שונים שיטפלו באספקטים שונים של חייהם. לדוגמא, ייתכן וילד אחד ימונה לאחראי על הבריאות הפיזית של ההורה, בעוד השני יקבל הרשאה לקבל החלטות בעל השלכות כלכליות בעסק המשפחתי או בנכסי מיפה הכח.

איך בוחרים עו"ד טוב לחתימה על ייפוי כח מתמשך?

ניסוח הסכם ייפוי כח מתמשך דורש ידע כללי רחב בעולמות שונים הכוללים חוק, כלכלה, בריאות וטיפול באוכלוסיית הגיל השלישי. הסכם ייפוי כח מתמשך צריך לכסות מגוון רחב של סיטואציות חוקיות ורגשיות שקשה לחזות אותם מראש ללא היכרות עמוקה ומתמשכת עם התחום (מה אם מייפה הכח מעוניין לעבור לעיר אחרת? איך מתמודדים עם בעיות כגון משברים כלכליים או שינויים משמעותיים בטכנולוגיה המשנים את המציאות כפי שהיתה בעת כתיבת מסמך ייפוי הכח המתמשך? ועוד) 

משרד עו”ד אמיר עזר הינו משרד ותיק בעל ניסיון רב בעולמות מגוונים של החוק, כולל חוק הירושות, נדל”ן, ביטוח וייפוי כח מתמשך, עורך דין מעמד אישי ועוד.

לעו”ד אמיר ניסיון של למעלה מ-15 שנים והכשרה ייחודית בניסוח ואישור הסכמי ייפוי כח מתמשך.

עורך דין אמיר עזר