מינוי אפוטרופוס

מי הוא האפוטרופוס?

מינוי אופטרופוס – אפוטרופוס הינו אדם שהחוק מקנה לו את הזכות לקבל החלטות בנוגע לחייו של אדם שאינו כשיר לקבל החלטות בשביל עצמו. הורים הינם באופן אוטומטי אפוטרופוסים של ילדיהם הביולוגיים הקטינים (למעט במקרים בהם בית המשפט מנתק זיקה זו). רשויות המדינה יכולות להחליט על מינוי הורים לא ביולוגים לאפוטרופוסים חוקיים לאחר הוכחת זיקה (אימוץ/ הורות משותפת עם הורה ביולוגי). בנוסף, ניתן למנות אפוטרופוסים לבגירים הסובלים מאי- שפיות ובגירים הסובלים מהידרדרות קוגנטיבית או גופנית חריפה, או שסובלים מבעיה אחרת שאינה מאפשרת להם לנהל את ענייניהם האישיים או הכספיים (לדוגמא, מהמרים כפייתיים).

להוציא ילדים ביולוגים, אשר הוריהם מתמנים לאפוטרופוסים החוקיים שלהם באופן אוטומטי מרגע הלידה, מינוי אפוטרופוס דורש אישור בית משפט. 

מינוי אפוטרופוס לאדם בוגר

תהליך מינוי אפוטרופוס לאדם בוגר דורש אישור של בית המשפט. כדי לקבל אפוטרופסות, חובה להוכיח את אי כשירותו של המועמד לאפוטרופסות ולהיות בעל זיקה משפחתית אליו. לאפוטרופוס סמכות לעשות בכל ענייני היום-יום של האדם שהוא מונה להיות האפוטרופוס שלו, אולם על עסקה גדולה בנכסיו כגון מכירת בית או פדיית קופת חיסכון טעונה אישור של בית המשפט.

האם אדם יכול לבחור מי ימונה לאפוטרופוס שלו?

אנשים רבים, בייחוד בני גיל הזהב, חוששים מהרגע בו הם יאבדו את הזכות לשלוט בחייהם שלהם. כדי לקבל שליטה על הליך מינוי אופוטורפוס, ניתן לחתום על מסמך בשם ייפוי כח מתמשך. ייפוי כח מתמשך נחתום בליוי משרד עורך דין ומאפשר לאדם כשיר למנות לעצמו אפוטרופוס. האפוטרופסות תיכנס לתוקף רק כאשר האדם שחתם על ייפוי הכח ייאבד את כושר השיפוט שלו או את השליטה על גופו.

אדם שמונה לאפוטרופוס כתוצאה מייפוי כח מתמשך רשאי לקבל החלטות בכל הנוגע לחייו של החותם בלי הגבלה, כולל החלטה על עיסוק בנכסים הוניים ונדל”נים. ניתן למנות מיופי כח רבים (לדוגמא, אחד לטיפול בעניינים כספיים ואחר לטיפול בעניינים רפואיים).

משרד עו”ד אמיר עזר הינו משרד ותיק בעל ניסיון רב בעולמות מגוונים של החוק, כולל השקעות נדל”ן באתונהעורך דין תביעות ביטוח, ייפוי כח מתמשך,עריכת צוואת ועוד . 

לעו”ד אמיר ניסיון של למעלה מ-15 שנים והכשרה ייחודית מטעם משרד המשפטים המאפשר לו לנסח ולחתום על מסמך ייפוי כח. פנו עוד היום לייעוץ טלפוני חינם>>

מינוי אפוטרופוס

לקביעת פגישת
ייעוץ ללא תשלום