ייפוי כח מתמשך

מה זה ייפוי כח מתמשך, ולמה צריך אותו?

ייפוי כח מתמשך הוא מסמך חוקי עליו חותם אדם אשר יודע בוודאות גבוהה כי מצבו הבריאותי/ הקוגנטיבי עתיד להידרדר בקרוב והוא מעוניין לבחור בעצמו מי ימונה לאפוטרופוס שלו. 

ייפוי כוח מתמשך מסדיר את תנאי העברת האחריות החוקית אל האפוטרופוס. ניתן להכניס לייפוי כוח מתמשך תנאים והוראות כיצד לנהל את האפוטרופוסות. תנאים אלה יכולים להיות הרי משמעות כמו איסור העברה לבית אבות או איסור מכירת נכסים, או בעלי משמעות סמלית/ רגשית בלבד כמו בקשה לבקר בקבר בן/בת הזוג ביום השנה לפטירתם.

מי יכול לכתוב ייפוי-כח מתמשך?

לא כל עורך דין יכול לכתוב ייפוי-כח מתמשך אלא רק עורך דין שקיבל הסמכה מיוחדת מטעם משרד המשפטים. זאת מכיוון שבניגוד לאפוטרופסות רגילה, אפוטרופוס שקיבל ייפוי כח מתמשך אינו כפוף לאפוטרופוס הכללי לצורך אישור החלטות. 

בנוסף, ניסוח ייפוי כח מתמשך צריך להיעשות בזהירות רבה ומתוך הבנה עמוקה של ההשלכות הצפויות.

האם אפשר למנות שני מיופי כח?

בהחלט. אנשים רבים מעוניינים למנות אפוטרופוסים שונים שיטפלו באספקטים שונים של חייהם. לדוגמא, ייתכן וילד אחד ימונה לאחראי על הבריאות הפיזית של ההורה, בעוד השני יקבל הרשאה לקבל החלטות בעל השלכות כלכליות בעסק המשפחתי או בנכסי מיפה הכח.

איך בוחרים עו”ד טוב לחתימה על ייפוי כח מתמשך?

עורך דין אמיר עזר מתמחה בניסוח הסכם ייפוי כח מתמשך אשר דורש ידע כללי רחב בעולמות שונים הכוללים חוק, כלכלה, בריאות וטיפול באוכלוסיית הגיל השלישי. הסכם ייפוי כח מתמשך צריך לכסות מגוון רחב של סיטואציות חוקיות ורגשיות שקשה לחזות אותם מראש ללא היכרות וניסיון בבעיות שיכולות לעלות עם ייפוי כח מתמשך. (מה אם מייפה הכח מעוניין לעבור לעיר אחרת? איך מתמודדים עם בעיות כגון משברים כלכליים או שינויים משמעותיים בטכנולוגיה המשנים את המציאות כפי שהיתה בעת כתיבת מסמך ייפוי הכח המתמשך? ועוד) 

משרד עו”ד אמיר עזר הינו משרד ותיק בעל ניסיון רב בעולמות מגוונים של החוק, כולל חוק הירושות, נדל”ן, עורך דין ביטוח וייפוי כח מתמשך. 

לעו”ד אמיר ניסיון של למעלה מ-15 שנים והכשרה ייחודית בניסוח ואישור הסכמי ייפוי כח מתמשך. פנו עוד היום לייעוץ טלפוני חינם>>

ראו עוד: עורך דין ביטוח | עורך דין מעמד אישי | עורך דין תביעות ביטוח | עורך דין נזקי רכוש | עורך דין נזקי גוף | משרד עורכי דין אמיר עזר

יפו כוח מתמשך
לקביעת פגישת
ייעוץ ללא תשלום