השקעות נדלן ביוון

מיסוי השקעות נדל”ן ביוון

אנו מספקים ליווי משפטי ועסקי מלא להשקעות נדל”ן ביוון ובפרט להשקעות נדלן באתונה באמצעות שיתוף פעולה עם עו”ד מנשה סלומון- עו”ד ישראלי המתגורר באתונה. השירות כולל טיפול בפן החוקי, פתיחת חשבון בנק ותיק מס הכנסה באתונה, איתור נכסים, ניהול הנכס וטיפול בכל המסמכים והחוזים החוקיים הכרוכים בכך.

מחפשים מידע על מיסוי השקעות נדל”ן ביוון? הגעתם למקום הנכון! כל המידע על מיסוי השקעות נדל”ן ביוון.

הסכם למניעת כפל מס

יוון חתומה על אמנת מס עם מדינת ישראל. המשמעות היא שאם שילמתם מס כחוק ביוון, אתם לא נדרשים לשלם פעם נוספת בישראל. הסכם זה חשוב ביותר למשקיעי נדל”ן- דמיינו כמה מיסים תצטרכו לשלם בהשקעה במדינה שאין לה הסכם למניעת כפל מס עם ישראל!

מס רכישה

מס הרכישה ביוון הינו בגובה כ-3% משווי הדירה עפ”י הערכת הממשלה. חשוב להבין שייתכן פער בין מחיר הקנייה לבין המחיר הנקוב עפ”י הערכת השמאי הממשלתי ולכן ייתכן שתשלמו יותר מ-3% משווי הדירה- ויכול להיות שתשלמו פחות.

השקעות נדל”ן ביוון – מס שבח (מס רווח הון)

בניסיון לעודד כניסת משקיעים, יוון מוציאה כל שנה מאז שנת 2010 צו ביטול זמני למס שבח. כלומר, נכון להיום אין צורך לשלם מס שבח על נכסים ביוון.

הטבת המס הזאת משמעותית עבור משקיעים ישראלים המחפשים השקעות נדל”ן ביוון. המשמעות היא שהרווחים ממכירת הדירה נכנסים כולם ישירות אל כיסכם, בלי שהממשלה היוונית תנגוס חלק משמעותי מהם.

תשלום מע”מ

המע”מ ביוון גבוה משמעותית מהמע”מ בישראל ועומד על כ-24% ממחיר הדירה. אולם הקאצ’ שישראלים מצאו הוא שתשלום מע”מ הוא רק על דירה חדשה (דירה בת פחות מ-6 שנים). ישראלים רבים קונים דירות ישנות בזול מבלי לשלם את המע”מ הגבוה, ומשתמשים בכסף שהם חסכו בתשלום המס על מנת לשפץ את הדירה ולהעלות את השווי שלה.

אנפיה (מס רכוש)

אנפיה היא כמעין ארנונה של המדינה. היא משולמת מדי שנה עבור כל מ”ר בדירה. גובה האנפיה נע בין 3-6 אירו למ”ר. המחיר למטר משתנה עפ”י ערך הנכס ומיקומו.

מס הכנסה משכר דירה

חובת תשלום מס הכנסה על שכ”ד ביוון מתחילה מהיורו הראשון ומשולמת במדרגות. עד הכנסה של 12,000 אירו בשנה, שיעור המס הוא כ-15% נכון לרגע פרסום הכתבה. מדרגת המס הבאה היא כ-35%.

השקעות נדל”ן ביוון- רק עם מומחים

משרד עו”ד אמיר עזר הינו משרד ותיק בעל ניסיון רב במיסוי נדל”ן . 

לעו”ד אמיר עזר ניסיון של למעלה מ-15 שנים כעורך דין ביטוח, וכמו כן בעל ניסיון כעו”ד וחברות ניהול בתים והשקעות נדל”ן באתונה, יוון. פנו עוד היום לייעוץ טלפוני חינם בנושא השקעות נדל”ן ביוון >>

לקביעת פגישת
ייעוץ ללא תשלום