הגשת בקשה לצו ירושה

הגשת בקשה לצו ירושה – ייצוג וליווי צמוד

צו ירושה הינו צו המשמש לקביעת זהות היורשים במקרה שאדם נפטר ללא צוואה או כאשר הצוואה אינה מחלקת את כל רכושו של הנפטר.

הגשת בקשה לצו ירושה נעשית בבית הדין הרבני או במשרדי הרשם לענייני ירושה. מותר לכל בעל עניין להגיש בקשה לצו ירושה, ובכלל זה יורשים, נושים, מנהלי עיזבון ועורך דין צוואה מיצג.

צו ירושה אינו עוסק בחלוקת רכוש הנפטר אלא מצהיר על זהות היורשים והזכאים לחלק בעיזבון המנוח עפ”י חוק הירושה.

תהליך הגשת בקשה לצו ירושה

כדי להתחיל בתהליך הגשת בקשה לצו ירושה, על מגיש הבקשה לאסוף את כל המסמכים הדרושים ובהם תעודת פטירה, טופס בקשה לצו ירושה חתום בידי עו”ד או נוטריון, אישור הודעה ליורשים ועוד.

טפסים אלה מוגשים כולם אל הגוף הנבחר (הרשם לענייני ירושה או בית הדין הרבני) ושם בודקים את תקפותם ומפרסמים באופן רשמי כי הוגשה בקשה לצו ירושה. הכרזה זו נועדה לאפשר לבעלי עניין לערער על הגשת הבקשה לצו ירושה. בעלי עניין יערערו אם הם סבורים שיש בידם צוואה חוקית של הנפטר או ראיות לקיומה של אחת כזו (הגשת בקשת קיום צוואה). 

מה קורה לאחר אישור הבקשה לצו ירושה?

אם אתם אחד מהיורשים עפ”י צו הירושה, הגשת בקשה לצו ירושה היא רק השלב הראשון שעליכם לעבור בדרך למימוש מלא של הירושה לה אתם זכאים. לאחר אישור הבקשה, עוברת ההחלטה אל בית המשפט הרלוונטי שם הם מחליטים כיצד לחלק את עיזבון המנוח על פי חוק הירושה.

דיני ירושה הינם מורכבים מאוד וקיימים המון סיטואציות שונות המשפיעות על זהות הזכאים לירושה. זכאים אלו יכולים לכלול לא רק בני/ בנות זוג וילדים ובני זוגם אלא גם – במקרים מסויימים – נכדים ובני זוגם, הורים, סבא וסבתא, אחים ובני זוגם, אחיינים ובני זוגם, דודים ובני דודים. 

במידה ואדם נפטר ערירי ללא קרובי משפחה כלל, עזבונו עובר לרשות המדינה.

הגשת בקשה לצו ירושה – רק עם מומחים

משרד עו”ד אמיר עזר הינו משרד ותיק בעל ניסיון רב בעולמות מגוונים של החוק, כולל השקעות נדל”ן באתונה, ביטוח, ייפוי כח מתמשך, עורך דין צוואה . 

לעו”ד אמיר ניסיון של למעלה מ-15 שנים והכשרה ייחודית בדיני ירושה. פנו עוד היום לייעוץ טלפוני חינם>>

הגשת בקשה לצו ירושה

לקביעת פגישת
ייעוץ ללא תשלום