דירות להשקעה בחול

2 סוגי דירות להשקעה בחו”ל

אנו מספקים ליווי משפטי ועסקי מלא להשקעה באתונה באמצעות שיתוף פעולה עם עו”ד מנשה סלומון- עו”ד ישראלי המתגורר באתונה. השירות כולל טיפול בפן החוקי, פתיחת חשבון בנק ותיק מס הכנסה באתונה, איתור נכסים, ניהול הנכס וטיפול בכל המסמכים והחוזים החוקיים הכרוכים בכך.

אתונה, עיר הדמוקרטיה והפילוסופיה, היא עיר מלאת הפכים. מצד אחד, עיר בעלת היסטוריה מרשימה ומונומנטים עתיקים שמהווים את גאוות העיר. מצד שני, חלקים של העיר מוזנחים, מלאי גרפיטי ועוני צובט לב. 

אנשים המחפשים דירות להשקעה בחו”ל צריכים להבין שאת ההפכפכות והניגודיות הזאת לוקחת איתה אתונה גם לתחום הדיור. ישנם שני הפכים עיקריים בדירות להשקעה בחו”ל: דירות להשכרה לטווח קצר (Airbnb) ודירות להשכרה לטווח ארוך. 

השקעה בדירות להשכרה לטווח קצר באתונה

השקעה בדירות לAirbnb שונה מאוד מהשקעה בדירות שאינן מיועדות עבור Airbnb. במיוחד כאשר מדובר בהשקעת נדל”ן באתונה.

שוק השכירות לטווח קצר באתונה הינו שוק רותח מלא בשחקנים עצומים המחזיקים לעיתים בניינים שלמים המיועדים להשכרה לטווח קצר. בניינים אלו מנוהלים ע”י חברות ניהול מקצועיות הדואגות שהמבקרים יהנו מכל רגע.

דירות להשקעה בחו”ל המיועדות ל-Airbnb חייבים להיות ממוקמים היטב באזור מתויר, להיות משופצים כחדשים עם עיצוב פנים מקצועי ותחזוק יום- יומי. 

מי שמצליח לשמור על דירה מושקעת ואטרקטיבית עם דירוג טוב באפליקציה יכול להרוויח סכומי עתק מדירת Airbnb (כאשר יש תיירות, כמובן).

דירות להשקעה בחו”ל להשכרה לטווח ארוך

לעומת השקעה ב-Airbnb, אשר דורשת עבודה רבה וטומנת בחובה סיכונים מסויימים (כמו קריסה של כל ענף התיירות הודות למגיפה עולמית בלתי ניתנת לצפייה לדוגמא ), השקעה בדירות להשכרה לטווח ארוך הינה השקעה מסוג אחר לחלוטין.

המחסור העצום בדירות למגורים בשל הפופולריות העצומה של Airbnb הביא לעליית מחירים ותחרות עזה על דיור. מצב זה גורם לכך שאנשים המצליחים למצוא דירה להשכרה לא מוכנים לוותר על הדירה בקלות ויעשו הכל על מנת לשמור את זכויותיהם בדירה. לכן, שוכרים ביוון לרוב יקפידו על תשלום שכ”ד וחשבונות בזמן וישמרו על איכות הנכס. 

אז במה עדיף להשקיע? נכסים להשכרה לטווח קצר או ארוך?

קשה להגיד מה עדיף. מצד אחד, ההכנסות מדירות Airbnb מטופחות יכולות להיות גבוהות באופן משמעותי מהכנסות מדירות למגורים. מצד שני, ישנו סיכון מובנה בקניית דירות להשקעה באתונה למטרת Airbnb כפי שלמדנו עם המשבר הכלכלי של 2020.

מצד שלישי, ברגעים אלו ממש סופגים בעלי דירות Airbnb הפסדים משמעותיים וחלקם נאלצים למכור את נכסיהם כדי לכסות את ההפסדים. המשמעות היא שדווקא עכשיו ניתן למצוא נכסי Airbnb מרוהטים במיקומים מעולים ובמחירים משתלמים. 

משרד עו”ד אמיר עזר הינו משרד ותיק בעל ניסיון רב בדיני נדל”ן . 

לעו”ד אמיר עזר ניסיון של למעלה מ-15 שנים וקשרים עם עו”ד וחברות ניהול בתים באתונה ונכסים ביוון. פנו עוד היום לייעוץ טלפוני חינם בנושא דירות להשקעה בחו”ל>>

לקביעת פגישת
ייעוץ ללא תשלום